fbpx

W roku 2022 Stowarzyszenie ZOLW uzyskało dofinansowanie ze Skarbu Państwa z programu KLUB 2022.  Program będzie realizowany w terminie od 1 września do 30 listopada bieżącego roku na terenie obektu AVATAR Centrala Ruchu przy ul. Sikorki 21A w Krakowie.

W projekcie uczestniczą zawodnicy sekcji wspinaczkowej AVATAR KRAKÓW oraz sekcji akrobatycznej ACROGYM KRAKÓW.

Celem projektu jest zachęcenie do regularnego uprawiania sportu jak największej ilości dzieci i młodzieży w duchu równości i równouprawnienia niezależnie od płci  czy stopnia niepełnosprawności. W dobie panującego stanu epidemiologicznego COVID-19 widzimy jak niezwykle potrzebne są dla dorastającej młodzieży pozytywne aspekty traktowania sportu jako pasji i sposobu na spędzanie wolnego czasu oraz nauczania, iż nie płeć czy wygląd decydują o wynikach sportowych, a regularne uprawnianie sportu przyczynia się do lepszego samopoczucia i zadowolenia z siebie samego i osiąganych wyników.

Celem projektu jest poprawa warunków uprawiania wspinaczki sportowe oraz akrobatyki  przez członków klubu, dzięki łatwiejszemu dostępowi do cyklicznych, spójnych bloków szkoleniowych, co spowoduje długofalowe zainteresowanie tymi dyscyplinami, chęć rozwoju i współzawodnictwa. Przyczyni się to bezpośrednio do osiąganie coraz lepszych wyników podczas zawodów, finalnie do zwiększenia popularyzacji obu dyscyplin –  przyciągając kolejne dzieci i młodzież chcących naśladować odnoszących sukcesy swoich rówieśników.

2022-12-27T16:24:57+00:00
Kontakt FB