fbpx

Czym jest gimnastyka na szarfach?
Gimnastyka na szarfach łączy w sobie taniec, gimnastykę i akrobatykę w jednym. Technika wiązań, owinięć rąk, nóg i korpusu daje możliwość wykonywania w powietrzu widowiskowych elementów akrobatyki: szpagatów, arabesek czy splitów.  Taniec na szarfach to połączenie piękna tanecznego ruchu z zapierającymi dech w piersiach ewolucjami w powietrzu.

Podczas zajęć kładziemy nacisk na rozwój gimnastyczny oraz artystyczny. Kursanci uczą się, jak opanować szarfę i wykorzystać jej atuty, jak bez nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa wykonywać elementy akrobatyczne oraz jak łączyć figury we wspólną całość by móc zaprezentować ułożoną choreografię

Profesjonalny taniec powietrzny, łączy kilka dyscyplin tj. taniec, akrobatykę, gimnastykę i kontorsję.  Dodając do tego siłę, odwagę , zręczność  tworzy się mini spektakl.  Akrobaci powietrzni wykonują swoje pokazy od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią bez zabezpieczenia . Uważa się, że szarfa to  odmiana tańca współczesnego w przestrzeni  powietrznej.

Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia dedykowane są każdemu niezależnie od wieku, zarówno amatorów, jak i osób mających już wcześniejsze doświadczenie. Na zajęcia aerial silks zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby oderwać się od ziemi, wzmocnić i rozciągnąć ciało, lub po prostu spróbować czegoś innego niż zwykły fitness!

Jak przygotować się do zajęć?
Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka/body i legginsy, bądź kombinezon oraz skarpetki. Ważne jest, aby ubranie przylegało do ciała oraz zakrywało pachy i kolana (ze względu na ryzyko otarć). Wszelka biżuteria może spowodować uszkodzenie szarfy, a także stwarza niebezpieczeństwo dla osoby ćwiczącej.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach:

  • wtorek i piątek  16:00-17:30 grupa początkująca
  • wtorek i piątek 17:30-19:00 grupa zaawansowana

Opłata za zajęcia zgodna z cennikiem AcroPark:

  • pojedyncze zajęcia 45 zł
  • karnet na 4 zajęcia w miesiącu 140 zł
2020-06-02T15:58:04+00:00
Kontakt FB